Brzeziny 26  (81) 866-35-32   parafia@sebastianbrzeziny.pl A A A  
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

2023-01-22 - III Niedziela zwykła - ROK A

sobota 21.01.2023

 1. Dziś:
  • z ustanowienia papieża Franciszka przeżywamy 4. Niedzielę Słowa Bożego,
  • suma odpustowa o godzinie 12:00.
 1. Poniedziałek:
  • wspomnienie błogosławionych Męczenników z Pratulina, Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy.
 1. Za tydzień, w niedzielę:
  • ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła,
  • o godzinie 12:00 Msza święta w mojej intencji z okazji imienin, zamówiona przez Radę Parafialną.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i odśnieżenie terenu przykościelnego: Annie i Zanonowi Druszcz, Michałowi Wieczorkowi, Katarzynie i Mateuszowi Skwarek. Następne sprzątanie w sobotę o godzinie 10:00.
 2. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej:
  • Bóg zapłać za otwartość i życzliwe przyjęcie. Za wspólną modlitwę w intencji rodzin naszej parafii. Mam nadzieję, że modlitwa i Boże błogosławieństwo będą nam towarzyszyć w drodze do świętości i zaowocują głębszą współpracą w przyszłości,
  • dziękuję za ofiary złożone w czasie wizyty duszpasterskiej na potrzeby parafii. Jest to wyraz Waszej troski o wspólne dobro jakim jest kościół i dom parafialny.
  • dziękuję za ofiary złożone na fundusz organistowski w czasie wizyty kolędowej oraz za ofiary do mojej dyspozycji – Bóg zapłać.
 1. 4 lutego 2023 r. w Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach o godzinie 10:00 rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Pary, które chcą uczestniczyć w katechezach proszone są o wcześniejsze zgłoszenie pod numerem telefonu: 696-568-414 w godzinach pracy kancelarii. Osoby, które będą chciały zawrzeć sakramentalny związek w naszej parafii zachęcam do wzięcia udziału w katechezach.
 2. W dniach od 10 do 12 lutego Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji organizuje rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. Są one adresowane do uczniów szkół średnich i studentów. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 3. Ze względu na Rok Jubileuszowy 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej Stolica Apostolska udzieliła specjalnego odpustu zupełnego, który można zyskiwać od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia, brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odbywając pielgrzymkę (indywidualnie lub zbiorowo) do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu oraz uczestnicząc w obchodach jubileuszowych lub trwając na modlitwie przed wizerunkiem Matki Bożej w Kodniu, jednocześnie kończąc ją modlitwami: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wezwaniem do Najświętszej Maryi Panny. Osoby chore, które nie mogą przybyć fizycznie do Kodnia, mogą również zyskać odpust zupełny, wzbudzając w sobie odrazę do wszelkiego grzechu i pragnąc wypełnić pozostałe warunki zwykłe, gdy tylko (jeśli) będzie to możliwe, jeśli będą łączyć się duchowo z obchodami jubileuszowymi, ofiarowując Bogu swoje modlitwy, cierpienia i życiowe niedogodności.
 4. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Echo katolickie– 3 zł.

Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM