Brzeziny 26  (81) 866-35-32   parafia@sebastianbrzeziny.pl A A A  
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

2024-06-02 - IX Niedziela zwykła - ROK B

sobota 01.06.2024

 1. Dziś – pierwsza niedziela miesiąca:
  • o godzinie 12:00 Msza święta, w czasie której dzieci klas 4 naszej parafii będą przeżywać Rocznicę Komunii Świętej,
  • po Mszy świętej o godzinie 12:00 nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna wokół kościoła,
  • ofiary składane do puszek przeznaczone na budowę kościołów w diecezji siedleckiej,
  • w Garwolinie, Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego – szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Poniedziałek – czwartek:
  • Oktawa Bożego Ciała:
   • po Mszy świętej wieczorowej nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 1. Czwartek:
  • zakończenie Oktawy Bożego Ciała:
   • obrzęd błogosławieństwa wianków i ziół.
 1. Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa:
  • nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
  • z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy świętej wieczorowej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach
 1. Za tydzień, w niedzielę:
  • można rezerwować terminy Mszy świętych na pierwsze półrocze 2025 r.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła: rodzicom dzieci, które przeżywają dziś rocznicę Komunii Świętej. Następne sprzątanie w sobotę o godzinie 10:00. Po klucze proszę zgłosić się do Wiesława Jakubaszka.
 2. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę i świadectwo dane w czasie Mszy świętej i procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Szczególne podziękowania:
  • za przygotowanie ołtarzy,
  • niosącym chorągwie, feretrony, różaniec, figurę Matki Bożej i baldachim,
  • paniom z Kół Gospodyń, które przybyły w tradycyjnych, ludowych strojach,
  • dzieciom pierwszokomunijnym,
  • dziewczynkom sypiącym kwiatki,
  • scholi, ministrantom i panu organiście,
  • druhom strażakom za obecność z pocztami sztandarowymi.
 1. Bóg zapłać za ofiary:
  • na słodkości dla dzieciaczków – 100 zł.
 1. Firmie „Kamieniarstwo Barwicki – Żelechów” dziękuję za odnowienie napisów przy figurach: św. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela.
 2. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości oraz wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym na parkingu przy OSP Brzeziny w poniedziałek, 03 czerwca o godzinie 12:00. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Szczegóły na plakatach.
 3. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Echo katolickie (4 zł).

 

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego
KAZIMIERZA GURDY
na obchody 40-tej rocznicy obrony krzyża
w Miętnem

 

Drodzy Diecezjalnie!

W tym roku mija 40-ta rocznica obrony krzyża przez uczniów w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem k. Garwolina. To wydarzenie, a nade wszystko bezkompromisowa postawa młodzieży protestującej z powodu usunięcia krzyża z sal lekcyjnych, odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Świadectwo wiary tych młodych ludzi – mimo, że zostało okupione przez wielu z nich dotkliwymi konsekwencji – stało się zachętą i motywacją dla innych do upominania się o właściwe miejsce dla Chrystusowego krzyża w przestrzeni publicznej i obronę wartości chrześcijańskich, na których wyrosła nasza Ojczyzna.

Wspominając powyższe wydarzenia, wraz z Komitetem Organizacyjnym Obchodów tej rocznicy, pragnę bardzo serdecznie zaprosić Was, Drodzy Diecezjanie, a szczególnie świadków tamtych wydarzeń, Absolwentów Szkoły w Miętnem oraz młodzież ze wszystkich szkół ponadpodstawowych z całej Diecezji Siedleckiej – do udziału w obchodach jubileuszowych, które odbędą się w piątek, 7 czerwca br. w Miętnem. Rozpoczną się one o godz. 10.00 zawiązaniem wspólnoty w kościele parafialnym i powitaniem uczestników. Następnie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej i program słowno-muzyczny ze świadectwami. O godz. 13.00 będzie celebrowana Eucharystia, wieczorem zaś, o godz. 21.00, będzie miało miejsce widowisko muzyczne „Nauka o miłości, odwadze i krzyżu” – opowiadające o wspomnianych wydarzeniach. Tego dnia również, w Kolegiacie Garwolińskiej o godz. 18.00, będzie sprawowana Msza Święta z udziałem Absolwentów Szkoły w Miętnem.

Drodzy Bracia i Siostry! Przed 25 laty, na zakończenie homilii w czasie Mszy Świętej sprawowanej na Błoniach Siedleckiej, św. Jan Paweł II powiedział: „Trzeba, aby tak jak w przeszłości, krzyż był nadal obecny w naszym życiu jako wyraźny drogowskaz w działaniu i światło rozjaśniające całe nasze życie. Niech krzyż, który swoimi ramionami łączy niebo z ziemią i ludzi między sobą, rozrasta się na naszej ziemi w wielkie drzewo przynoszące owoce zbawienia. Niech rodzi nowych i odważnych głosicieli Ewangelii, kochających Kościół i za niego odpowiedzialnych, prawdziwych heroldów wiary, nowych ludzi plemię, które rozpali pochodnię wiary i wniesie ją płonącą w progi trzeciego tysiąclecia”. Niech te słowa naszego Rodaka staną się dla nas wszystkich zaproszeniem i wezwaniem do tego, aby licznie zgromadzić się w Miętnem przy krzyżu Chrystusa, którego broniła młodzież i zaświadczyć w ten sposób, jak ważny jest ten znak zbawienia dziś dla nas, ludzi wierzących i dla naszej Ojczyzny.

 Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

 

L.dz. 566/2024

Siedlce, dnia 28 maja 2024 r.

 

Powyższe zaproszenie należy odczytać ramach ogłoszeń parafialnych, w niedzielę 2 czerwca br.


Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM